یک ماهیتابه برداشته و دانه کنجد را روی حرارت متوسط تفت دهید. ماهیتابه را آهسته تکان داده تا دانه ها در یک لایه پخش شوند.

مواد لازم:

۱ قاشق غذاخوری دانه کنجد
نصف فنجان عصاره مرغ یا سبزیجات
۱ قاشق غذاخوری سس سویا
۱ قاشق غذاخوری روغن کنجد
مقداری روغن کانولا یا دانه انگور
۴۵۰ گرم کلم بروکلی (خرد شده)
۲ حبه سیر له شده
۱ قاشق غذاخوری زنجبیل تازه

طرز تهیه:

یک ماهیتابه برداشته و دانه کنجد را روی حرارت متوسط تفت دهید. ماهیتابه را آهسته تکان داده تا دانه ها در یک لایه پخش شوند.

اجازه دهید دانه ها طلایی رنگ شوند (حدود دو تا سه دقیقه) و البته گاهی آن را هم بزنید. در حین سرخ کردن دانه ها، از آن غافل نشوید، زیرا ممکن است بسوزند. وقتی دانه ها آماده شدند ، آنها را از روی حرارت برداشته و در یک کاسه کوچک بریزید.

عصاره مرغ، سس سویا و روغن کنجد را با هم در یک کاسه کوچک مخلوط کرده و آن را کنار بگذارید.

یک قاشق غذاخوری روغن کانولا را در یک ماهیتابه بزرگ و گود روی حرارت متوسط گرم کنید. کلم بروکلی ها را اضافه کرده و خوب هم بزنید.

11

فضایی در وسط بروکلی ها ایجاد کرده و زنجبیل و سیر را در این قسمت بریزید. مقدار بیشتری روغن اضافه کرده و برای ۳۰ ثانیه آنها را تفت دهید. وقتی عطر سیر و زنجبیل به مشامتان رسید، آنها را با بروکلی خوب هم بزنید.

21

حالا مخلوط عصاره ی مرغ را به ماهیتابه بریزید. اجازه دهید جوش آمده و بعد حرارت را کاهش داده درب ظرف را بگذارید. ۲ تا ۳ دقیقه صبر کنید تا بروکلی ها بپزند (فراموش نکنید که بروکلی نباید شکل خود را از دست بدهد و با چنگال سوراخ شود). ماهیتابه را از روی حرارت بردارید.

 

3

4

بروکلی ها را با کفگیر به یک کاسه منتقل کرده و ماهیتابه را روی حرارت بگذارید تا دوباره جوش بیاید. مایع اینقدر باید بجوشد که فقط دو قاشق غذاخوری از آن باقی بماند.

اجاق گاز را خاموش کرده و بروکلی ها را به ماهیتابه برگردانید. دانه های کنجد سوخاری شده را روی بروکلی ریخته و خوب هم زده و داخل کاسه سرو بریزید.

منبع: نوین زی

Share the post "کلم بروکلی با زنجبیل و دانه کنجد"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. میگو و کلم بروکلی سرخ شده
  2. مرغ و کلم بروکلی سوخاری
  3. بروکلی با پنیر پارمیسان
  4. قارچ و کلم بروکلی سرخ شده
Tweet کلم بروکلی با زنجبیل و دانه کنجد - تصویر 5
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه