افراد که برای اولین بار به کلاس‌های یوگا می‌روند، اصلاً تصور نمی‌کنند که ممکن است یوگا بتواند آن‌ها را هیجان‌زده کند. در زیر نکاتی را با هم می‌خوانیم که شاید هیچ فردی قبل از شرکت در کلاس‌های یوگا، تصورش را هم نتواند بکند.

وب سایت نیکو: ممکن است شما فردی فعال و اهل ورزش باشید، اما شاید تصور کنید که ورزش یوگا می‌تواند بسیار خسته‌کننده و حوصله سر بر باشد. آیا واقعاً این‌گونه است؟

بسیاری از افراد که برای اولین بار به کلاس‌های یوگا می‌روند، اصلاً تصور نمی‌کنند که ممکن است یوگا بتواند آن‌ها را هیجان‌زده کند. در زیر نکاتی را با هم می‌خوانیم که شاید هیچ فردی قبل از شرکت در کلاس‌های یوگا، تصورش را هم نتواند بکند.

ناگفته‌هایی درباره یوگا

یوگا یک تمرین است

برخی تصور می‌کنند اینکه به حرکات یوگا "تمرین” بگوییم کمی زیاده‌روی است؛ اما واقعاً همین‌گونه است. هیچ مرحله آخری در یوگا وجود ندارد؛ مسابقه‌ای نیست. بلکه یوگا یک‌روند است و همیشه شما یک حرکت را می‌توانید کمی سخت‌تر و چالش‌برانگیزتر کنید.

یوگا تنها برای حرکات کششی و انعطاف‌پذیری بدن نیست

برخی تصور می‌کنند که برای انجام حرکت‌های یوگا نیاز است که بدنی منعطف داشته باشید. اما این صحیح نیست. برای یوگا کردن به‌جز خواستن و باز کردن ذهن به انجام کار دیگری نیاز ندارید.

حرکات باید کامل و درست انجام شوند

حرکات یوگا باید به‌درستی انجام شود و تنها به این ختم نمی‌شود که شما بتوانید بدنتان را بکشید و حرکت را به اتمام برسانید.

هر مواقع دوست داشتید استراحت کنید

در بسیاری از کلاس‌های یوگا نیازی نیست که صبر کنید تا استاد به شما فرمان استراحت و آب نوشیدن را بدهد. هر موقع که احساس نیاز کردید می‌توانید این کار را انجام دهید. البته بهتر است زیاده‌روی نکنید.

در یوگا خواستن توانستن است

یوگا همان اندازه که به بدن مربوط می‌شود ذهن را نیز درگیر می‌کند. ممکن است گاهی نیاز باشد از محدوده راحت خود نیز خارج‌شده و بدن و ذهنتان را به چالش بکشید. در یوگا نباید از افتادن بترسید. به یاد داشته باشید افتادن در یوگا به معنای شکست نیست به معنای یادگیری است.

فواید یوگا بسیار فراوان هستند

یوگا به افراد می‌آموزد که صبورتر و مهربان‌تر باشند و دنیا را آن‌گونه که هست بپذیرند. ممکن است شکست بخورید یا روز بدی داشته باشید اما این‌ها همه خصوصیت زندگی هستند. به‌جای آنکه انرژی خود را صرف چیزی بکنید که نمی‌توانید کنترلش کنید، به روی ممکن‌ها تمرکز بگیرید.

 یوگا آسان نیست

به‌غیراز چندین حرکت که سبب می‌شود شما انرژی ازدست‌رفته خود را بازیابی کنید، دیگر تمرینات یوگا همگی به‌گونه‌ای هستند که بدن را به چالش دربیاورند. اگر تمرینی برایتان بسیار آسان است از مربی خود بخواهید تا آن را به گونه‌ی چالش‌برانگیزتر اصلاح کند.

ممکن است عاشق یوگا بشوید

یوگا تمرینی است که سبب می‌شود عملکرد شما بالاتر رفته و خوش‌اخلاق‌تر و سالم‌تر باشید. همچنین ذهنتان را پاک می‌کند و ممکن است عاشق آن بشوید.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه