اين سيستم ليزر، روشي است كه در آن از يك فيبر نور ليزر به داخل بافت براي رفع چاقي استفاده مي‌شود. در اثر تابش اشعه ليزر، چربي‌ها به صورت نيمه مايع در مي‌آيند كه مي‌توانند به راحتي توسط بدن جذب يا از بدن خارج شوند.

تناسب اندام در چند قدمی شماست
ليزرليپوليز چيست و چگونه عمل مي‌كند؟

ليزرليپوليز چيست و چگونه عمل مي‌كند؟ - تصویر 2    
ليزرليپوليز چيست و چگونه عمل مي‌كند؟ - تصویر 3
ليزرليپوليز چيست و چگونه عمل مي‌كند؟دکتر عباس پریسای، متخصص جراحی شما را در رسیدن به اندام متناسب‌تان یاری می‌کند:
ليزرليپوليز، جديدترين تكنولوژي كاهش چربي زيرپوست است كه به صورت سرپايي و در يك جلسه، چاقي‌هاي موضعي را برطرف مي‌كند. تاكنون بهترين روش كاهش چربي‌هاي موضعي ليپوساكشن بوده كه ناهمواري و شلي پوست، تورم و كبودي را به دنبال داشته است. روش ليزرليپوليز به دليل تابش ليزر و تحريك كلاژن‌سازي و جمع شدگي كلاژن سبب سفت‌شدن پوست مي‌شود همچنين تورم و كبودي بسيار كمتري نسبت به ليپوساكشن دارد.برای درک بهتر مطالب توضیحات دکتر پریسای را دراین باره می‌خوانیم.
ليزرليپوليز چيست و چگونه عمل مي‌كند؟
اين سيستم ليزر، روشي است كه  در آن از يك فيبر نور ليزر به داخل بافت براي رفع چاقي استفاده مي‌شود. در اثر تابش اشعه ليزر، چربي‌ها به صورت نيمه مايع در مي‌آيند كه مي‌توانند به راحتي توسط بدن جذب يا از بدن خارج شوند. ليزرليپوليز تحت بي‌حسي موضعي انجام مي‌شود و يك جلسه آن به مدت يك تا 3 ساعت طول مي‌كشد. در اين روش سوراخ‌هاي يك تا 2 ميلي‌متري روي پوست ايجاد مي‌شود و تحت بي‌حسي موضعي يك فيبر نوري باريك وارد زيرپوست مي‌شود. به واسطه استفاده از ليزرليپوليز، لايه سطحي و زيرپوست به هيچ‌وجه مانند ليپوساكشن ناهمواري پيدا نمي‌كند، در نتيجه صاف و يكدست است و علاوه بر آن برخلاف ليپوساكشن پوست سفت شده و جمع مي‌شود. اين روش در چاقي‌هاي خفيف و متوسط كاملا كافي است و ديگر نيازي به ليپوساكشن نيست ولي در چاقي‌هاي شديدتر در حالي‌كه در لايه سطحي فقط از ليزر استفاده مي‌شود، در لايه عميقي علاوه بر ليزر نياز به تخليه چربي‌ هم است.
روش انجام ليزرليپوليز چگونه است؟
پس از بي‌حسي موضعي، سوراخ بسيار كوچكي در پوست ايجاد مي‌شود و از طريق آن كانولا به قطر يك تا 2 م��لي‌متر به زير پوست وارد مي‌‌شود. سپس كانولا به آرامي به عقب و جلو حركت داده مي‌شود تا تابش ليزر به سلول‌هاي چربي برخورد كند و سبب پاره‌شدن ديواره سلول‌هاي چربي و سپس آزاد شدن چربي مايع درون سلول شود كه بعد از آن، چربي مايع به راحتي به وسيله ساكشن با فشار كم خارج شده يا توسط بدن متابوليز  شده از بين مي‌رود.

ليزرليپوليز چيست و چگونه عمل مي‌كند؟

دوره نقاهت چقدر است؟
معمولا بعد از مدت كوتاهي (یک تا4 ساعت) فرد مرخص شده(سرپايي و بدون نياز به بستري) و يك تا3روز استراحت در منزل توصيه مي‌شود زيرا بعد از رفع اثر داروهاي بي‌حسي، درد قابل تحملي مثل درد كوفتگي وجود دارد كه فرد راحت‌تر است در منزل باشد. حدود 2تا3 هفته محل كار شده تورم دارد كه خود به خود رفع مي‌شود و پوشيدن گن هم ضروري است.
عوارض لیزرلیپولیز:
 هیچ روش درمانی بدون عارضه جانبی نیست  اما لیزرلیپولیز نسبت به سایر روش‌های مشابه بسیار کم‌عارضه‌تر و ایمن‌تر است. از جمله عوارض درمان با لیزرلیپولیز می توان به تورم و کبودی ناحیه لیپولیز شده اشاره کرد که موقت بوده و پس از يك تا 2 روز از بین می‌رود. این نکته لازم به ذکر است که هر چه پزشک باتجربه‌ترباشد، عوارض ذکر شده در حداقل خواهد بود.

چگونگي عملكرد ليپوليزر:
ليزرليپوليز چيست و چگونه عمل مي‌كند؟
ليزرليپوليز چيست و چگونه عمل مي‌كند؟
مزاياي ليزرليپوليز نسبت به ليپوساكشن چيست؟
ليزرليپوليز برخلاف ليپوساكشن نياز به بيهوشي ندارد و سبب ناهمواري سطح پوست نمي‌شود. كبودي و تورم ناحيه خيلي كمتر است و فرد مي‌تواند طي يك تا 2 روز به سركار خود بازگردد.در ناحيه شكم كه ليپوساكشن اغلب باعث شلي پوست شده، ليزرليپوليز مي‌تواند جايگزين خوبي باشد زيرا تابش ليزر باعث جمع شدن و سفت شدن پوست مي‌شود.مزيت ديگر ليپوليز  به نسبت ساكشن، درد بسيار كمتر بعد از عمل است، همچنين احتمال آمبولي چربي در اين روش بسيار ناچيز است.
آيا ليزرليپوليز و ليپوساكشن رقیب هم هستند؟
در تجمعات موضعي كوچك بافت‌هاي چربي كه حجمي كمتر از 500 گرم دارند،‌ مي‌توان از ليزرليپوليز يا ليپوساكشن استفاده كرد‌ اما در حجم‌هاي بيشتر از 500‌گرم عملا بايد ليپوليز يا در جلسات مكرر انجام شود يا همراه با ليپوساكشن باشد. از مزاياي ديگر ليپوليز، امواج الكتريكي يا اولتراسونيك يا ليزر، افزايش كلاژن پوست و بهبود جريان لنفاوي و جريان خون، كاهش ورم و بهبود سلوليت است.


به پیری بگویید، ایست!
ليزرليپوليز چيست و چگونه عمل مي‌كند؟دكتر پاك طينت از چگونگی تعویق انداختن پیری با شما سخن می‌گوید:

   تعویق روند پیری چگونه امکان پذیر است
امروزه متاسفانه تصور وتوقع غيرواقعي از خود منجر به استفاده نامناسب در به‌كارگيري روش‌هاي جوانسازي شده است و در عمل، بيشترين طرفداران آن، افراد جواني هستند كه متقاضي تغيير صورت خود به شكل‌هاي كاملا غيرعادي هستند، درصورتي‌كه استفاده علمي و مناسب روش‌هاي جوانسازي به‌خصوص در افراد ميانسال مي‌تواند بهترين نتايج را به بار آورد. روند پيري نتيجه گذر سن و ناشي از نور آفتاب است، بنابراين براي جلوگيري از روند پيري توصيه به استفاده از آنتي‌اكسيدان‌ها می‌شود، زيرا آنتي‌اكسيدان‌ها مي‌توانند از اكسيداسيون سلول‌هاي پوست جلوگيري كنند و روند پيري را به تعويق بيندازند، از طرف دیگراستفاده از تغذیه درمانی به صورت خوراکی و همچنين انجام ورزش به‌طور مرتب نیز توصیه می شود. يعني بايد هم از درون و هم از بيرون، بدن را تغذيه كرد. استفاده از تغذيه درماني به‌صورت خوراكي و استفاده از انواع پمادهاي ويتاميني به‌صورت موضعي و مناسب توصيه مي‌شود. همچنين انجام ورزش به‌طور مرتب نيز بسيار مفيد است. علاوه بر آن، پر كردن فضا‌هاي خالي ايجاد شده درصورت با پركننده‌ها و تزريق بوتاكس براي از بين بردن چروك‌هاي صورت براي بازسازي چهره از روش‌هاي جبران تغييرات ايجاد شده ناشي از پيري هستند. بوتاكس، عضلات صورت شما را فلج خواهد كرد و باعث خواهد شد، ديگر حركت نكنند اما بعد از اين تزريق باز هم شيارهاي كوچكي در پيشاني شما وجود خواهد داشت كه اگر بخواهيد آنها را برطرف كنيد و پيشاني كاملا صافي داشته باشيد، بايد از پركننده‌ها هم كمك بگيريد.
رفع چين وچروك صورت با بوتاكس
طي حركات صورت مانند لبخند زدن، خنديدن، اخم كردن و... عضلات زير پوست منقبض شده و موجب ايجاد چين وچروك پوست مي‌شود. بهترين درمان براي رفع چين‌وچروك‌هاي پوست قسمت بالاي صورت، تزريق بوتاكس است.

ليزرليپوليز چيست و چگونه عمل مي‌كند؟

 آثار بوتاكس:
1- پيشگيري از ايجاد چروك
2- درمان خطوط پيشاني واخم (بين ابروها) و اطراف چشم
3- ايجاد ظاهري جوان‌تر بدون نياز به زمان استراحت يا بستري شدن
4- ايجاد تغييرات درصورت از قبيل بالا بردن ابرو بدون نياز به جراحي
زمان ماندگاري بوتاكس بين 2 تا 6 ماه در افراد مختلف متفاوت است، معمولا اثر بوتاكس از 2 ساعت بعد از تزريق در موضع شروع مي‌شود ولي نتيجه قابل‌مشاهده از روز سوم شروع و تا 2 تا 3 هفته بعد تكميل مي‌شود. بي‌حركتي ابتدا در عضلات كوچك‌تر و سپس عضلات بزرگ‌تر و قوي مشاهده مي‌شود.

ليزرليپوليز چيست و چگونه عمل مي‌كند؟

موارد منع استفاده از بوتاكس
  بیماران مبتلا به بيماري‌هاي عضلاني مانند مياستني گراويس
  موارد بارداري و شيردهي
  افراد مصرف‌كننده وارافارين يا هپارين (ضد‌انعقادها)
  افراد با نارسايي حاد كليوي
  استفاده کنندگان آمینوگلیکوزید ها
 مصرف‌كنندگان آمينوگليكوزيد تزريقي مثل جنتامايسين و آميكاسين مي‌توانند يك هفته بعد از قطع دارو، بوتاكس تزريق كنند.
عوارض تزريق بوتاكس
تزریق بوتاکس مانند هر داروی دیگر می تواند عوارضی داشته باشد از جمله : كبودي موقت محل تزريق ناشي از پارگي مويرگ‌ها
( مانند هر تزريق ديگر)، واكنش آلرژيك (مثل مصرف هر داروي ديگر)،  افتادگي پلك كه اگر پزشك محتاطانه و به دقت عمل كند به‌ندرت ديده مي‌شود.
 ژل هيالورونيك اسيد؛  متداول‌ترين پركننده
 زماني‌كه با گذشت زمان حركات صورت مانند لبخند زدن، خنديدن، اخم كردن باعث شوند تا خطوط صورت عميق‌تر وماندگارتر شوند، بايد از ساير درمان‌ها استفاده شود. استفاده از پركننده‌ها از قبيل ژل هيالورونيك اسيد براي از بين بردن خط اخم، صاف كردن چين‌هاي عميق دو طرف دهان، برجسته كردن گونه و حجم دادن به لب در حال حاضر بهترين روش در سراسر دنياست. در اين حالت استفاده همزمان از بوتاكس و پركننده‌ها دوام روش‌هاي ترميمي را افزايش خواهند داد.

ليزرليپوليز چيست و چگونه عمل مي‌كند؟ - تصویر 11

آدرس: سعادت آباد، پائین تر از میدان کاج، نبش خیابان شانزدهم، ساختمان کاج، پلاک 61، طبقه 3، واحد 12
تلفن(دکتر پریسای: 91-22137390  09351200583
تلفن(دکتر پاک طینت): 22133155  09128707464


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه