ابتدا ماکارونی را در آب جوش، ۱ قاشق مرباخوری روغن و مقداری نمک به مدت ۱۵ دقیقه جوشانده، سپس در آبکش ریخته و با آب سرد می شوییم و روی حرارت خیلی کم، گرم نگهش می داریم.

طرز تهیه قارچ استروگانف با سس مخصوص
مواد لازم برای ۴ نفر
ماکارونی شکل دار : ۲۴۰ گرم
خامه ترش : ۲۴۰ گرم
آرد سفید : ۲ قاشق غذاخوری
آب جوشیده : ۱ فنجان
فلفل : یک‌ چهارم قاشق مرباخوری
پیاز خرد شده : ۲ عدد
کره یا مارگارین : ۲ قاشق غذاخوری
قارچ خرد شده : ۳۶۰ گرم
سیر له شده : یک حبه
عصاره گوشت یا سبزی : یک عدد
تره یا جعفری خرد شده برای تزئین : مقداری

طرز تهیه قارچ استروگانف :
ابتدا ماکارونی را در آب جوش، ۱ قاشق مرباخوری روغن و مقداری نمک به مدت ۱۵ دقیقه جوشانده، سپس در آبکش ریخته و با آب سرد می شوییم و روی حرارت خیلی کم، گرم نگهش می داریم. عصاره گوشت یا سبزیجات را در ۱ فنجان آب جوشیده شده، خوب حل می کنیم و کنار می گذاریم. کره را در ماهیتابه ریخته و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا آب شود، سپس خامه و بعد از آن آرد و فلفل را به کره آب شده اضافه کرده و تفت می دهیم و در نهایت آب عصاره گوشت که از قبل آن را آماده کرده بودیم را اضافه کرده و خوب هم می زنیم تا سس یکدست و غلیظی به دست آید و آن را هم کنار می گذاریم. پیاز را در کره یا روغن داغ تفت داده، قارچ و سیر را به آن اضافه می کنیم و به مدت ۵ دقیقه تفت می دهیم. مواد و سس آماده شده را به ماکارونی اضافه کرده و خوب مخلوطشان می کنیم. قارچ استروگانف آماده شده را در ظرف مناسب ریخته با تره ساطوری شده تزئین و سرو می کنیم.
نکته : برای اینکه ماکارونی به هم نچسبد می توانیم با مقدار بسیار کمی روغن آن را آغشته کنیم. سسی که روی قارچ استروگانف ریخته می شود باید حتماً گرم باشد. سس آماده شده را می توان بدون اینکه با ماکارونی مخلوطش کنیم، روی ماکارونی بریزیم.

منبع: نوین زی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه