تنها آلودگي هوا را براي سردردهاي‌تان مقصر ندانيد و تصور نكنيد دردي كه در سر شما مي‌پيچد، هميشه از والدين‌تان به شما به ارث رسيده است.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز:

دل‌جوان‌ها بیشتر عمر می‌کنند

حتما شما هم کسانی که مشتاق‌اند همیشه سن‌شان را بیشتر از آنچه هست، جلوه دهند و حتی در جوانی هم احساس پیری می‌کنند را دیده‌اید. محققان می‌گویند این آدم‌ها درست همان‌طور که انتظار دارند، پیرتر از سن‌شان هستند و کمتر از دیگران هم عمر می‌کنند؛ درحالی‌که کسانی که خود را جوان‌تر از آنچه هستند، می‌پندارند، بیشتر از دیگران هم عمر می‌کنند. به نوشته ساینس دیلی، این افراد 41درصد کمتر از دیگران با خطر مرگ ناگهانی روبه‌رو هستند و عمر طولانی‌تری هم دارند.

تعارف نکنیدنمکدان را بشکنید

تنها آلودگی هوا را برای سردردهای‌تان مقصر ندانید و تصور نکنید دردی که در سر شما می‌پیچد، همیشه از والدین‌تان به شما به ارث رسیده است. محققان می‌گویند عادات غذایی خود شما بیشتر از هر چیز می‌تواند در پیچیدن درد در سرتان تاثیرگذار باشد. به گزارش رویترز، اضافه کردن نمک به غذای‌تان می‌تواند دلیل درد هر روزه سر شما باشد. گذشته از این به گفته محققان کسانی که به خوردن غذاهای شور تمایل دارند، اغلب بیش از اندازه قند و چربی هم می‌خورند و به‌دلیل همین عادت‌های غذایی آسیب زننده، عمر خود را کوتاه می‌کنند.

از تازه های سلامت چه خبر؟

آقایان، بفرمایید هویج!

محققان در پژوهشی ، راه جلوگیری از کاهش عمر آقایان به‌دلیل ناباروری را کشف کرده‌اند. سلامت نیوز نوشته است که پژوهش‌ها از تاثیر مثبت هویج برای بالا بردن کیفیت اسپرم آقایان حکایت می‌کنند. به عقیده پژوهشگران دانشگاه هاروارد، میوه‌ها و سبزیجات زرد و نارنجی رنگ به‌دلیل دارا بودن خواص آنتی‌اکسیدانی ناشی از رنگدانه‌های‌شان برای سلامت مفیدند و محققان مشاهده کردند که مصرف میزان بالای کاروتنوئیدها تاثیر مثبتی روی کیفیت اسپرم دارد.

ایبوپروفن کلید سلامت است؟

حتما شما هم درمورد مضرات داروهایی از قبیل ایبوپروفن برای سلامت زیاد خوانده‌اید. اما محققان می‌گویند این قرص باوجود همه ضررهایی که دارد، ممکن است کلیدی برای طول عمر بیشتر باشد. به گزارش دیلی میل، محققان می‌گویند هدیه این قرص برای مصرف‌کنندگانش 12 سال زندگی سالم است. آنها می‌گویند هنوز مشخص نیست که چطور چنین دارویی می‌تواند روند پیر شدن را به تاخیر بیندازد اما از نظر آنها ایبوپروفن واقعا می‌تواند چنین خاصیتی داشته باشد.

20 ثانیه یک لنگه پا بایستید

آیا می‌توانید برای 20 ثانیه روی یک پای‌تان بایستید؟ محققان می‌گویند اگر چنین توانایی ندارید، در معرض خطر سکته مغزی قرار دارید. به نوشته دیلی میل، افراد میانسال و سالخورده‌ای که نمی‌توانند تعادل بدن‌شان را در چنین حالتی حفظ کنند، به احتمال زیاد با خطر سکته مغزی روبه‌رو هستند. تست بدون هزینه‌ای است، همین حالا امتحان کنید.

باردارها آنتی‌بیوتیک نخورند

مادران بارداری که آنتی‌بیوتیک مصرف می‌کنند، در آینده فرزندشان را با هزار و یک مشکل روبه‌رو می‌کنند. به گزارش نشریه بین‌المللی obesity محققان می‌گویند این کودکان در آینده 84درصد بیشتر از همسالا��‌شان به مشکل چاقی دچار می‌شوند. محققان می‌گویند مصرف آنتی‌بیوتیک در سه ماهه دوم و سوم بارداری توسط مادران می‌تواند چنین خطری را برای کودکان به همراه بیاورد. پس اگر باردار هستید، تنها با دستور قاطع پزشک‌تان سراغ چنین داروهایی بروید.

بچه‌ها را در تخت خودتان نخوابانید

اگر به بهانه هدیه کردن آرامش به فرزندتان او را در تخت خودتان می‌خوابانید، برای‌تان متاسفیم. شما با این کار نه‌تنها وابستگی‌اش به خودتان را بیش از اندازه زیاد می‌کنید، بلکه باعث بیمار شدن جسمش هم می‌شوید. به گزارش ساینس دیلی، محققان می‌گویند خوابیدن فرزندتان در اتاق شما نه‌تنها کمکی به آرامش او نمی‌کند، بلکه ریه‌هایش را هم بیمار می‌کند. از نظر پژوهشگران هلندی، بچه‌های نوپایی که در تختخواب والدین‌شان می‌خوابند، به احتمال بیشتری گرفتار آسم می‌شوند. پژوهشگران می‌گویند ابتلا به آسم در 3 تا 6 سالگی، مشکلی است که بیشتر این بچه‌ها از آن شکایت می‌کنند.

خس خس سینه و سرفه از مشکلات شایع این بچه‌هاست و جالب اینجاست که این مشکلات چند سال بعد از جدا شدن کودک از تختخواب پدر و مادرش، خود را نشان می‌دهد. محققان هنوز نمی‌دانند چه چیزی باعث این مشکلات می‌شود اما در بررسی‌هایی که روی هزاران کودک نوپا که حدود 24ماه داشتند انجام دادند، دریافتند که همبستگی آماری میان این دو وجود دارد و از نظر آنها اکسید کربن موجود در بازدم والدین و میکروارگانیسم‌های موجود در تختخواب آنها دلیل بروز چنین بیماری‌ است.

زنان باردار توالت را نشویند!

یک خانه تمیز می‌تواند به هر کسی آرامش دهد، اما اگر باردار هستید بهتر است آرامش‌تان را با وسیله دیگری برقرار کنید و خیال مدام ساییدن خانه را از سرتان بیرون کنید. به گزارش رویترز، مادران بارداری که از مواد شوینده استفاده می‌کنند نه‌تنها فرزندان‌شان را درمعرض ابتلا به مشکلات تنفسی در آینده قرار می‌دهند، بلکه باعث کم شدن بهره ‌هوشی کودکان‌شان هم می‌شوند.

از نظر محققان حتی استفاده از ظروف پلاستیکی به خاطر فتالاتی که دارند، می‌تواند باعث چنین اتفاقی شود، پس اگر نمی‌خواهید فرزندتان کم‌هوش شود، به‌جای این ظروف از ظرف‌های شیشه‌ای استفاده کنید و فکر استفاده از محصولات آرایشی را هم از سرتان بیرون کنید.

از تازه های سلامت چه خبر؟

به‌خاطر زانوهای‌تان بدوید

به شما گفته بودند که به‌خاطر مشکلاتی که زانوها‌ی‌تان دارد، نباید کوهنوردی کنید یا اینکه بدوید؟ این توصیه‌های قدیمی را فراموش کنید و برای سلامت زانوهای‌تان هر روز بدوید. به گزارش مدیکال نیوز تودی، محققان می‌گویند دویدن به‌صورت منظم نه‌تنها خطر ابتلا به آرتروز زانو را بالا نمی‌برد، بلکه می‌تواند از زانوهای شما در برابر چنین مشکلی محافظت هم بکند. البته محققان می‌گویند در شرایطی می‌توانید از فواید دویدن برای زانوهای‌تان بهره ببرید که نظم را در دویدن‌های‌تان رعایت کنید.

هشدار برای زنان باردار

حتما نام «سندرم مرگ ناگهانی نوزادان» را شنیده‌اید. بسیاری از نوزادان هر سال به دلایل نامعلوم و ناگهانی و بدون آنکه در تشریح پزشکی قانونی علتی برای آن پیدا شود، جان‌شان را ازدست می‌دهند و پژوهشگران در تلاشند دلیل این اتفاق را بیابند. آنها به‌تازگی ادعا کرده‌اند که چاقی مادران می‌تواند یکی از دلایل قطع ناگهانی تنفس نوزادان باشد. هلث نوشته است که خطر جان دادن نوزادانی که مادر چاق با بی.‌ام.‌ای بالاتر از 30 یا 35 دارند، 5/2 برابر نوزادان دیگر است.

همچنین متخصصان می‌گفتند مادرانی که در لحظه شیردادن هوشیار نیستند و ناگهان به خواب می‌روند، با چند ثانیه خمیده شدن روی صورت فرزندشان ناخواسته جان او را می‌گیرند، اما آنها هنوز نگفته‌اند که چرا چاقی مادر به خودی خود و بدون چنین بی‌احتیاطی‌هایی به قیمت جان نوزاد تمام می‌شود. این درحالی است که پیش از این ثابت شده چاقی دوران بارداری هم می‌تواند خطرات جدی را برای سلامت کودک در آینده به همراه داشته باشد. پس حداقل اگر به فکر سلامت خود نیستید، به‌خاطر حفظ جان فرزندتان از همین امروز با کمک یک متخصص برای لاغر شدن تلاش کنید.

آسپیرین دوست شما نیست

اگر برای فرار از درد یا عادت کردن به این دارو هر روز سراغش می‌روید، بهتر است جایگزین دیگری پیدا کنید و با جان خود بیشتر از این بازی نکنید. درحالی که مصرف روزانه آسپیرین به خانم‌های بالای 65 سال توصیه می‌شود، محققان می‌گویند حتی دوز کم این دارو اگر برای خانم‌های جوان تجویز شود، می‌تواند به سلامت‌شان آسیب بزند. لایو ساینس نوشته است گرچه این دارو می‌تواند از ابتلا به بیماری‌های قلبی و برخی سرطان‌ها جلوگیری کند، اما در عین حال خطر خونریزی معده و دیگر مشکلات گوارشی که می‌تواند کار مصرف کننده‌ها را به بیمارستان بکشاند را هم بالا می‌برد.

پایان سرطان خون با استروژن درمانی

ابتلای بیشتر مردها به سرطان خون (لوسمی) محققان را به انجام پژوهش‌های بیشتر درمورد این بیماری و عواملش وا داشت. نتیجه بررسی‌های آنها این بود که هورمون استروژن می‌تواند به توقف پیشرفت این سرطان و انواع دیگر این بیماری مهلک یا اختلال‌های خونی بینجامد. خبرگزاری افه از زبان محققان اسپانیایی نوشته سطح بالای استروژن می‌تواند به کنترل این بیماری کمک کرده یا از بالا رفتن آمار مبتلایانش جلوگیری کند.

فشارخونی‌ها  کنسرو نخورند

اگر فشارخون‌تان بالاست یا اینکه به‌دلیل سابقه خانوادگی، نگران ابتلا به این مشکل فراگیر هستید، دور کنسرو خوردن را خط بکشید. نمی‌خواهیم زیانی که نگه‌دارنده‌ها به سلامت شما می‌زنند را دوباره یادآوری کنیم. این بار پژوهشگران دلیل دیگری برای دردسرساز بودن کنسروها پیدا کرده‌اند. آنها می‌گویند ظرف‌های کنسرو با بالا بردن فشارخون شما به سلامت‌تان آسیب می‌زنند. به نوشته ساینس دیلی، قوطی‌های فلزی و پلاستیکی که کنسروها در آن بسته‌بندی می‌شوند، ترکیبات شیمیایی را در خود دارند که باعث افزایش فشارخون می‌شوند.

از نظر پژوهشگران ترکیبات موجود در این ظرف‌ها ضربان قلب را هم بالا می‌برند و به همین دلیل توصیه می‌شود کسانی که بیماری قلبی دارند، دور این خوراکی‌های آماده را خط بکشند. کار سختی نیست! می‌توانید خوراک‌هایی که کنسروشان را تهیه می‌کنید را بپزید و در فریزر نگه دارید تا کارتان کمتر به خوردن این غذاهای آماده بکشد. اگر هم اهل کمپوت خوردن هستید، تا این فصل تمام نشده سراغ مرکبات تازه بروید و پول‌تان را برای خرید کمپوت دور نریزید.

از تازه های سلامت چه خبر؟

به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید

واکسن کرفس!

شاید اگر بیماری‌های رایجی مثل چاقی، مشکلات قلبی یا دیابت، واکسن داشتند بسیاری از افرادی که پای‌شان به بیمارستان باز شده، هرگز روانه این مراکز نمی‌شدند و بسیاری از خانواده‌ها عزیزان‌شان را از دست نمی‌دادند. اما محققان می‌گویند گرچه هنوز واکسن تزریقی‌ای برای این مشکلات تولید نشده، اما خود شما می‌توانید با خوردن برخی خوراکی‌ها، بدن‌تان را در برابر آنها واکسینه کنید.

به نوشته مدیکال نیوز تودی، محققان بر این باورند که با خوردن سبزیجات سبز هم با رساندن «نیترات» به بدن‌تان، سلامت قلب خود را تضمین می‌کنید و هم از خطر چاقی و دیابت جان سالم به در می‌برید. پژوهشگران می‌گویند سبزیجاتی که سرشار از این ماده هستند، تولید هورمون «اریتروپویتین» توسط کبد و کلیه‌ها را کم می‌کنند و ضامن سلامت‌تان می‌شوند.

با چپ دست‌ها ازدواج نکنید

«پول خوشبختی نمی‌آورد اما نبودنش می‌تواند باعث بدبختی شود.» حتما شما هم این جمله را شنیده‌اید. حالا اگر به چنین ادعایی باور دارید، چاره‌ای جز خط کشیدن دور خواستگارهای چپ دست برای‌تان باقی نمی‌ماند. محققان دانشگاه هاروارد می‌گویند چپ دست‌ها در زندگی شغلی‌شان، پول کمتری به‌دست می‌آورند و تا پولدار شدن فاصله زیادی دارند. رویترز نوشته است گرچه نتایج این مطالعه درمورد صددرصد افراد چپ دست صدق نمی‌کند و قطعا نمونه‌های استثنایی هم وجود دارد، اما باتوجه به نتایج پژوهش‌ها، شرایط مغزی این افراد معمولا اجازه ثروتمند شدن را به آنها نمی‌دهد.

دستگاهی برای رفع استرس و اضطراب

ماساژ یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌تواند استرس و اضطراب را از افراد دور کند اما خیلی از افراد به دلیل هزینه بالای جلسات ماساژ ترجیح می‌دهند با روش‌های کم‌هزینه‏تری جسم و روح خود را آرام کنند. به همین دلیل مینی‌ماساژورهای دستی ضد آب با قیمتی حدود 177 هزار تومان می‌توانند جایگاه ویژه‏ای در بین دوستداران ماساژ داشته باشد. به گفته محققان، ماساژ یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها برای ترشح هورمون‏های سروتونین و آندروفین در بدن است.

از تازه های سلامت چه خبر؟

این هورمون‏ها سطح هوشیاری و آرامش را در افراد بیشتر می‌کنند. شما از این پس می‏توانید با مینی‌ماساژور دستی ضد آب که با لیف حمام لایه‌بردار پوست همراه است در حمام هم پوست خود را شست‌وشو دهید و از فواید ماساژ بهره‌مند شوید. بهتر است بدانید لیف طبیعی لوفا سلول‎های مرده را از پوست پاک کرده و باعث به وجود آمدن پوست جدید و شاداب می‎شود. استفاده از این اسفنج طبیعی هنگام استحمام باعث بهبود گردش خون می‎شود.

دماسنجی برای کودکان

با شروع فصل زمستان سرماخوردگی شیوع زیادی نسبت به فصل‏های دیگر پیدا می‌کند، به همین دلیل وجود یک دماسنج در خانه ضروری است. البته از زمانی که دماسنج‏های دیجیتالی به بازار آمده‏اند، کار با این دستگاه آسان‏تر شده است. به هرحال استفاده از دماسنج شاید برای هر فردی آسان باشد، اما کودکان زیاد از این وسیله مفید خوش‌شان نمی‏آید،

از تازه های سلامت چه خبر؟

 برای همین سنجیدن دمای بدن کو��ک با این وسیله کمی دشوار است. از زمانی که دماسنج‏های پستانکی با قیمت 70هزار تومان به بازار آمده‌اند، تا حدودی کار مادران راحت‏تر شده است. این وسیله ضدآب و بدون جیوه است که به‌صورت خودکار می‏توان دماسنج آن را روشن و خاموش کرد.

عصای هوشمند برای نابینایان

سالیان سال است که نابینایان با کمک یک عصای سفید سعی می‌کنند مسیریابی کنند و فعالیت‌های اجتماعی و روزمره‌شان را مانند دیگران انجام دهند. سال‌هاست که آنها برای بررسی مسیر پیش روی‌شان و گریز از خطرهای احتمالی از این عصا کمک می‌گیرند تا با مانعی برخورد نکنند اما گاهی اوقات عدم تمرکز یا حواس‌پرتی موجب می‌شود حتی با وجود این عصای سفید دچار خطا شوند. زیاد نگران نباشید محققان به‌تازگی با ساخت عصای هوشمند توانسته‌اند کمک بزرگی به جامعه نابینان کنند.

از تازه های سلامت چه خبر؟

مهم‌ترین ویژگی این عصا این است که توسط سنسورهایی که دارد موانع را شناسایی می‌کند و به محض نزدیک شدن فرد نابینا به مانع، گودال یا سطح ناهموار بوق می‌زند و با ویبره خطر احتمالی را به صاحبش هشدار می‌دهد. این وسیله می‏تواند نقش بسیار کاربردی را برای عزیزان روشن‌دل داشته باشد. این عصا با قیمتی حدود سه‌میلیون تومان قابل خریداری است.

پاپ‌کرن خانگی بسازید

چیپس و پفک از تنقلات بی‌ارزشی است که برای سلامت مضر است. به علاوه خوارکی‏های زیادی وجود دارد که می‏تواند بهترین جایگزین این دسته از خوراکی‏ها باشد. قدیم‌تر‌ها ذرت را در قابلمه‏ای می‌ریختند و بعد از مدتی تفت دادن ذرت به پاپ‌کرن تبدیل می‏شد. اما زحمت این کار و مشغله زیاد روزانه شاید افراد را از درست کردن آن باز دارد. پاپ‌کرن‌سازها این کار را آسان کرده‏اند. حتی مدل فانتزی آنها باعث شده تا خود بچه ترغیب به درست کردن پاپ‌کرن خانگی بدون خطر در مدت کمی شود.

از تازه های سلامت چه خبر؟

همچنین با این وسیله دیگر هیچ ذرتی نمی‏سوزد. این دستگاه می‌تواند در مدت 5/2 دقیقه پاپ‌کرن خوشمزه‌ای را آماده کند. یکی دیگر از ویژگی‏های این دستگاه این است که علاوه بر تهیه پاپ کرن، می‏توانید شاهد نحوه تهیه آن باشید و از کار خود لذت ببرید. پرداخت حدود 14 هزارتومان برای این دستگاه می‏تواند بسیار مناسب و مقرون به‌صرفه باشد.

چیپس در قالب نان تست

خوردن چیپس و پفک ممکن است برای هر بچه یا حتی بزرگسال یکی از بهترین لذت‏های دنیا باشد. اما می‏دانیم این خوارکی‏ها نه‌تنها خاصیتی ندارند بلکه مضر نیز هستند. همچنین اغلب روغن‌هایی که برای تهیه چیپس به کار می‌رود، احتمال دارد بارها و بارها بجوشد و در آن ترکیبات سمی ایجاد شود که می‌تواند تاثیر بسیار بدی بر سلامت جسمی و رشد کودکان داشته باشد.

از تازه های سلامت چه خبر؟

در مورد پفک هم بهتر است بدانید این خوراکی وسوسه‌انگیز درست است که از پودر ذرت تهیه می‏شود اما حرارت زیادی که به این پودر می‌دهند باعث می‌شود روغن موجود در پفک سوخته و پراکسید تولید شود که خوردن آن سلامت کودک را به خطر می‌اندازد. به‌تازگی نان تست‏ کوک با طعم‏های متنوع در بسته‌های 10 هزار تومانی به بازار مواد غذایی آمده که جایگزین خوبی برای چیپس و پفک و خوراکی‌های ترد است. این نان تست‏ می‏توانند بهترین میان‌وعده هم برای شما و هم فرزندان‌تان باشد.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه